Oszczędności i ochrona powietrza

Wszyscy szukamy oszczędności, zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że najwięcej ciepła z naszego domu ucieka przez drzwi oraz przez okna. Nie chodzi tu jednak jedynie o rodzaj tych elementów i o ich przepuszczalność. Należy też zwrócić uwagę na to, jak zamontowane są nasze okna oraz, jak wprawione zostały drzwi.

Wymianę okien przeprowadza się zazwyczaj w starym budownictwie, robimy tak zazwyczaj, kiedy staramy się o dotację na docieplenie naszego domu oraz wymianę kotła węglowego na piec ogrzewany gazem. To słuszne kroki, mają na celu nie tylko obniżenie naszych rachunków, ale również troskę o ochronę środowiska i przede wszystkim – o nasze zdrowie. Powietrze obecnie jest tak zanieczyszczone, że nie zaleca się wychodzenia z domu, szczególnie, jeśli ktoś jest alergikiem lub astmatykiem.

Wszystkie działania, które w rezultacie spowodują, że powietrze będzie czystsze są bardzo pożądane.

Dlaczego okna są  tak ważne?

Najwięcej ciepła może uciekać z domu właściwie z dwóch powodów:

1) brak odpowiedniej izolacji termicznej budynku

2) brak okien i drzwi o pożądanych parametrach

Co to są pożądane parametry? To nic innego, jak odpowiednia przepuszczalność cieplna okien. Obecnie na rynku dostępne są głównie okna, które mają bardzo niską przepuszczalność cieplną. Ramy są właściwie zaizolowane, a szyb jest więcej niż w starych oknach. Nie ma też obawy o brak odprowadzania wilgoci z pomieszczeń, stabilna temperatura w pomieszczeniach zapobiega skraplaniu się wody.

  • Autoplaza.com.pl jazda testowa fordem w Warszawie