Czyste powietrze jest teraz tematem numer jeden, władze starają się zwiększyć świadomość obywateli oraz nakłonić ich do wspólnej walki o czyste środowisko. Niedawno ruszył program, który ma na celu zmobilizować mieszkańców Polski do wymiany swoich kotłów. Dodatkowo dużą wagę przywiązuje się do dociepleń budynków oraz wymiany okien na mniej przepuszczalne. Wszystko to sprawi, że nasze rachunki za ogrzewanie będą mniejsze, a powietrze będzie czystsze.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z benefitów programu „Czyste Powietrze”?

Na pewno należy pozbyć się starego pieca węglowego. Możliwe jest ogrzewanie domu za pomocą gazu, energii elektrycznej oraz poprzez spalanie pelletu w specjalnie dostosowanych do tego piecach. Należy też docieplić dom oraz wymienić okna na nowe.

Okna, na które dostaniemy dofinansowania

Muszą być fabrycznie nowe, koniecznie muszą posiadać deklarację zgodności od producenta. Najważniejsze jest jednak to, że mają mieć odpowiedni współczynnik przenikania ciepła, nie może on być większy niż 1 W/(m2K).

Wszystkie okna, które produkowane będą od roku 2020 będą musiały spełniać już te parametry. Dlaczego jest to tak ważne? Okna są zazwyczaj tym elementem, który generuje największe straty w cieple. Nowoczesne okna mają zazwyczaj trzy tafle szkła, ramy ich są dodatkowo izolowane. Montaż okien jest rzeczą, którą łatwo można wykonać niewłaściwie, dlatego powinniśmy zlecać go jedynie firmom, które mogą pochwalić się potrzebnymi certyfikatami. Prawidłowo zamontowane okna ograniczą ryzyko powstawania mostków termicznych.

  • wyprzedaż suzuki - mmcars.suzuki.pl