Nie da się ukryć, że stal nierdzewna to bardzo popularny materiał. Co jest z niego tworzone? Co warto wiedzieć na temat AISI? Czym cechują się takie właśnie oznaczenia tego konkretnego materiału?

Generalnie stal nierdzewna to popularny komponent. Wykonuje się z niego rozmaite elementy złączne. Takie, jak na przykład śruby nierdzewne, podkładki, czy wkręty itd. Na pewno elementy złączne tego typu są bardzo przydatne. Szczególnie dlatego, że posiadają odpowiednie właściwości pod kątem korodowania. Nie musisz zatem martwić się tym właśnie zagadnieniem. Gdzie można zaś kupować porządne elementy złączne ze stali nierdzewnej? Interesują Cię śruby? A może wkręty, czy podkładki? Sporo osób wybiera zatem Inox-Plus. To sklep internetowy z Sosnowca. Ma on nie tylko doświadczenie. Ma również renomę, a przede wszystkim bogaty asortyment wysokiej jakości. Przy okazji fajne, niskie ceny dla zainteresowanych klientów. Z oferty Inox-Plus chętnie korzystają zaś osoby indywidualne. Tak samo, jak klienci biznesowi itd. W trakcie wybierania produktów tego typu należy zwrócić uwagę na parę aspektów. W razie czego pracownicy Inox-Plus na pewno Ci w tym pomogą. Warto jednak – tak dla siebie – dowiedzieć się więcej na temat AISI.

Jest to zaś generalnie najbardziej popularny na świecie system oznaczania stali nierdzewnych. AISI to zaś skrót od takiego wyrażenia, jak American Iron and Steel Institute. Chodzi zaś, w tłumaczeniu na język polski, o Amerykański Instytut Żelaza i Stali.

Na marginesie warto wspomnieć o pewnej ciekawostce. AISI to rozwiązanie być może rzeczywiście najbardziej popularne… Nie jest jednak jednocześnie najdokładniejsze. Na tej płaszczyźnie liderują normy europejskie serii EN 10088. Co jeszcze ma tutaj spore znaczenie? Warto zauważyć, że zasadniczo europejskie normy serii EN 10088 są dokładniejsze w zakresie określania stężenia poszczególnych pierwiastków stopowanych (w przypadku stali nierdzewnych). Co jeszcze ma tutaj znaczenie? Należy wyjaśnić, że oznaczenia stali nierdzewnej mogą różnić się od ogólnie przyjętych norm AISI, czy EN 10088, kiedy są analizowane gatunki opatentowane przez prywatne firmy. W tym przypadku stosuje się bowiem zupełnie inne oznaczenia. Chodzi natomiast na przykład o 254 SMO. Jeśli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej, to warto zdecydować się na przeczytanie artykułu ze strony internetowej https://www.inoxplus.com.pl/baza-wiedzy/oznaczenie-stali-nierdzewnej-czym-jest-aisi.html.

O jakich jeszcze kwestiach warto tutaj wyraźnie wspomnieć? Aby uporządkować sprawy oznaczania stali nierdzewnych, organizacje AISI oraz ASTM już wiele lat temu opracowały swój znormalizowany system. Co jest tutaj istotne? Należy wyraźnie zaznaczyć, że na jego podstawie zasadniczo każdy rodzaj stali nierdzewnej powinien być oznaczony trzema cyframi. Mamy tutaj cztery grupy takich oznaczeń. Są to zaś: seria 200, seria 300, seria 400 i seria 600. Co warto wiedzieć na temat ostatniej serii? Okazuje się, że Seria 600 to relatywnie rzadkie stale nierdzewne, które są umacniane wydzieleniowo. Na przykład chodzi w tym aspekcie o stal 17-7PH itd. Masz zamiar poznać jeszcze wiele innych faktów? Chcesz kupić porządny asortyment? W takim razie warto wybrać Inox-Plus.