Sztuczne kwiaty cieszą się obecnie sporą popularnością. Choć z pewnością nie zastąpią zapachu prawdziwych bukietów, to dzięki wysokiej technologi produkcji i zastosowaniu doskonałej jakości materiałów, wyglądem właściwie nie różnią się od żywych roślin. Nic dziwnego, że mają swoich zwolenników. Spotykamy je w wielu domach, urzędach i innych instytucjach, gdzie doceniane są przede wszystkim za dwie zalety: trwałość i brak konieczności regularnej pielęgnacji.

Zalety sztucznych kwiatów
Sztuczne kwiaty święciły triumfy popularności w latach 80. Zwykle były zebrane w jaskrawe, nienaturalne i tandetne bukiety. Po jakimś czasie stały się symbolem kiczu oraz jarmarcznej estetyki i odeszły w zapomnienie. Od niedawna jednak wracają do popularności. Coraz więcej osób, myśląc o przyozdobieniu wnętrza decyduje się na sztuczne bukiety, drzewka i krzewy. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Poza wspomnianym brakiem obowiązku pielęgnacji i trwałością, takie wyjście z sytuacji ma jeszcze kilka innych zalet. Przede wszystkim w naszym klimacie, poza specjalnie przystosowanymi cieplarniami i pomieszczeniami, nie sposób uprawiać wszystkich gatunków roślin, a niektóre z nich są bardzo cenione za ciekawy, egzotyczny wygląd. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sztuczne zamienniki. Dodatkowym plusem takiej decyzji będzie swoboda aranżacji. Żywa roślina wymaga określonej ilości światła, dlatego często nie można jej ustawić w najlepszym zdaniem właściciela lokalu miejscu. Natomiast w przypadku sztucznego kwiatu nie ma żadnych ograniczeń. Możemy go wyeksponować na słonecznym parapecie, w zaciemnionym kącie, łazience, salonie czy holu. Co więcej wiele kwiatów, choćby na przykład orchidee, jest cenionych głównie ze względu na piękne kwiatostany. Poza okresem kwitnienia są one zwykle mało atrakcyjne, żeby nie powiedzieć brzydkie. W takiej sytuacji również doskonale wywiążą się z zadania sztuczne kwiaty, a my będziemy mogli cieszyć nimi oko przez okrągły rok, a nawet dłużej.
Szczególną popularnością cieszą się sztuczne kwiaty w biurach, sklepach, hotelach czy urzędach. Umieszcza się je tam oczywiście głównie w celu podniesienia walorów estetycznych pomieszczenia, ale nie tylko. Okazuje się bowiem, że ozdobione licznymi roślinami wnętrze odbierane jest przez większość osób jako przyjaźniejsze i bardziej przytulne. Co za tym idzie chętniej oni w nim przebywają i finalizują tam liczne transakcje.

Wyznacznik dobrego smaku
Sztuczne kwiaty, jeszcze niedawno synonim kiczu, bez obaw możemy obecnie nazwać wyznacznikiem dobrego smaku. Znajdujemy je wszędzie, służą nie tylko jako ozdoba pomieszczeń, ale dekoruje się nimi włosy, a nawet wykorzystuje do wykonywania ślubnych bukietów.

Polecamy Kwiaty Sztuczne: http://www.coolflowers.pl/ – Sprawdź SAM !

Dodaj komentarz

  • Zak?ad pogrzebowy: https://jakubisiak.eu/zaklad-pogrzebowy-warszawa-ursynow/ kompleksowe us?ugi pogrzebowe
  • https://vmotors-lubin.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/dlaczego-autoryzowany-serwis