Jak wybrać wózek dziecięcy? Przed tym pytaniem staje każdy rodzic, a odpowiedź na nie wcale nie należy do najłatwiejszych. Wózek ma być w dzisiejszych czasach nie tylko wygodny i bezpieczny dla dziecka, ale również dla rodziców: dzięki kilku podstawowym aspektom wózka, nie będą oni musieli rezygnować z codziennych czynności, gdy na świat przyjdzie pociecha. Jak wybrać  wózek, i czym jest wózek 3w1, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę wielu rodziców?  

Bardzo często przy wyborze wózka kierujemy się opiniami innych rodziców oraz naszymi własnymi preferencjami. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad zakupem – wózek dla dziecka to jedna z najdroższych inwestycji, na jaką musi być gotowy przyszły rodzic. Nie należy więc pochopnie podejmować decyzji i warto poświęcić trochę czasu na zdobycie wiedzy potrzebnej do zakupu pierwszego pojazdu dla naszego malucha.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Najważniejsze podczas wyboru zawsze jest bezpieczeństwo pociechy. Zapewni je wózek posiadający atest wydawany na podstawie opinii wyrażanej przez Państwowy Zakład Higieny. Jak rozpoznać, czy dany model uznany został za bezpieczny? Wszystkie wózki z atestem posiadają znak bezpieczeństwa – dużą literę B wpisaną w kształt trójkąta. Warto również zwrócić uwagę na amortyzację wózka: dobra amortyzacja uchroni dziecko przed wstrząsami, nie tylko podczas miejskich przepraw, ale również spaceru wokół osiedla. Wielu z nas sądzi, że dobra amortyzacja wózka jest niezbędna jedynie dla rodziców zainteresowanych częstymi podróżami z dzieckiem lub długimi spacerami po nierównym terenie. Ten aspekt muszą wziąć jednak pod uwagę wszyscy rodzice, nawet Ci, którzy już teraz wiedzą że nie będą przebywali z dzieckiem długich tras. Maluch będzie odczuwał niepokój nawet podczas krótkich spacerów, jeżeli wózek dziecięcy nie zapewni mu poczucia bezpieczeństwa i odpowiednio nie zniweluje wstrząsów. Podstawowym aspektem bezpieczeństwa w dziecięcym wózku jest również hamulec – warto przed zakupem wózka sprawdzić jego funkcjonalność na pochyłym podłożu.

Najlepiej zainwestować w wózek z hamulcem blokującym oba koła jednocześnie: dzięki temu będziemy pewni, że nie stracimy panowania nad wózkiem. sprawdźmy też, czy wózek jest stabilny: aspekty bezpieczeństwa warto skontrolować jeszcze w sklepie.

Po drugie – wygoda

Wielu rodziców prowadzi bardzo aktywny tryb życia, a po pojawieniu się na świecie dziecka nie chcą z niego rezygnować. Producenci wózków wychodzą im więc naprzeciw, proponując wiele udogodnień, o których dawniej można było jedynie pomarzyć podczas zakupów dla niemowlęcia. Aktywni rodzice powinni zdecydować się na wózek posiadający duże i dmuchane koła, który umożliwi im długie spacery po nierównym terenie oraz bieganie z wózkiem. Gdy rodzice oraz pozostali opiekunowie różnią się wzrostem, warto też sprawdzić czy wózek posiada regulowaną rączkę – pozwoli to na dowolne dostosowanie jej wysokości i zapewni komfort każdemu, kto będzie go prowadził. Cicho składane i duże budki umożliwią spacery z dzieckiem podczas każdej pogody. Zapewnią nie tylko ciepło i ochronę przed wiatrem, ale również wentylację w upalne dni. Podczas zakupu wózka warto też przemyśleć, jaką funkcję będzie pełnił: bardzo wielu rodziców już kupując wierszy wózki dla swoich maluchów, decyduje się na wózki dziecięce 3w1. Spełniają one nie tylko funkcję głębokiego wózka, ale również spacerówki i wyjmowanego nosidełka.

Idealnie wpisują się w trend szybkiego życia i sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając bezpieczeństwo, wygodę oraz komfort. Pozwalają na zmianę planów w dowolnej chwili – brak nosidełka czy odpowiednio przystosowanego wózka nie będzie już nigdy stanowił problemu. Wózki wielofunkcyjne bardzo często mają też kolejną zaletę, której nie posiadają zwykłe klasyczne spacerówki – zazwyczaj są bardziej stabilne od klasycznych modeli. Pozwalają też na poczucie komfortu i wygody, którego nigdy nie zaznalibyśmy posiadając trzy oddzielne wózki. 

Wybierając wózek dla naszej pociechy, pamiętajmy o tym, w jakich sytuacjach będziemy używali go najczęściej. Dbajmy też o jej bezpieczeństwo oraz swoją wygodę, aby podróże i spacery z dzieckiem były dla nas wyłącznie przyjemnością. 

Zobacz wózki 3w1: https://www.dzieciecemarzenia.pl/22-3-funkcyjne-3w1

  • gfn.com.pl