Źródłem wielu kompleksów kobiet nieodłącznie związanych z ich ciałem jest funkcjonowanie narządów płciowych. Niektóre z problemów wręcz ograniczają lub uniemożliwiają czerpanie satysfakcji z pożycia płciowego. Zachodzące w społeczeństwie zmiany, wciąż przesuwane granice tabu coraz częściej skłaniają kobiety do skorzystania z dobrodziejstwa ginekologii estetycznej. Rozwój tej dziedziny medycyny pozwala na skuteczną korekcję  miejsc intymnych i zmienia życie pacjentek i to w obszarze fizycznym jak i psychicznym. 

Najczęściej występującymi schorzeniami okolic intymnych są:

  • suchość pochwy
  • nie nietrzymanie moczu
  • blizny i zrosty po nacięciach porodowych krocza
  • przerośnięte wargi sromowe mniejsze

Jeszcze jakiś czas temu były to zmiany, których nie leczono, pozostawiając pacjentki do końca ich życia płciowego bez pomocy. Tymczasem w większości wypadków ginekologia estetyczna + Katowice bezboleśnie i w sposób nieinwazyjny całkowicie radzi sobie z takimi problemami.

 Ginekologia estetyczna – plastyka pochwy 

Zespół rozluźnienia pochwy to częsta przypadłość kobiet po przebytej już menopauzie. Obniżanie się poziomu hormonów i wiek wpływają na poziom elastyczności pochwy i napięcie mięśni dna miednicy. Powstaje zjawisko tzw. luźnej pochwy VRS. Konsekwencją zmian jest obniżenie lub nawet całkowity brak satysfakcji seksualnej.

Zabiegiem przywracającym elastyczność kobiecej pochwie jest laserowe odmładzanie, polegające na wywołaniu obkurczenia pochwy. Laserowa wiązka stymuluje produkcję kolagenu znajdującego się w błonie śluzowej ścianek pochwy i powięzi wewnątrzmacicznej. Tkanki otrzymują napięcie i elastyczność a sama pochwa robi się ciaśniejsza.Ten prosty zabieg nie wymaga nawet znieczulenia

Lifting krocza

Innym popularnym i prostym zabiegiem ginekologii estetycznej jest zabieg liftingu krocza. Wiele kobiet po porodowym nacięciu krocza na zawsze traci wcześniejsze parametry pochwy, co w istotnym stopniu wpływa na pożycie intymne pary. Zmiany te są już odwracalne a korekty tkanek dokonuje się przy pomocy specjalnych nici, którymi zacieśnia się mięśnie krocza oraz wejście do pochwy. Do zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, a rekonwalescencja trwa zaledwie parę dni. 

Zabieg powiększenia punktu G

 Najwrażliwsze strefa erogenna kobiety, czyli punkt G zlokalizowany jest w przedniej części pochwy.  Zabieg powiększenia punku G ma na celu jego znaczące uwypuklenie. Polega na wstrzyknięciu preparatu pochodnego kwasu hialuronowego lub kolagenu. Dzięki temu okolice punktu G stają się wrażliwsze i bardzie podatne na stymulację a kobieta czerpie więcej satysfakcji z seksu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie kilkanaście minut. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 2 lata.

To nie wszystkie zabiegi znajdujące się w obszarze zainteresowania ginekologii estetycznej. Do grupy zabiegów należy jeszcze zaliczyć plastykę łechtaczki czy zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Zabiegi te należą już do poważniejszych i trudniejszych, wykonywane są przy pełnym znieczuleniu. 

Wpis sponsorowany: https://artesmed.pl/ginekologia-estetyczna-labioplastyka/