Dzieciaki pod względem zainteresowań można podzielić na sportowców, naukowców lub artystów. Każdy z nas ma smykałkę do czegoś innego. Jedni uwielbiają biegać i odnoszą w tym sukcesy, inni świetnie się uczą, a jeszcze inni pięknie śpiewają lub malują. Wiele dzieci, a zwłaszcza dziewczynek, uwielbia wszystkie tematy związane z artystyczną stroną życia. Tworzenie, malowanie, szycie, muzyka, lepienie, teatr, a nawet taniec – to wszytsko możecie znaleźć na artystycznych kolonaich dla dzieci. Ostatnio coraz częściej te wszytskie tematy łączą się z ekologią.

Przed wysłaniem dziecka na obóz czy kolonie warto się zastanowić co tak naprawdę lubi nasza pociecha. Czy rzeczywiście będzie zadowolona z wybranych przez nas wakacji. Dlatego przed rezerwacją miejsca warto porozmawiać z dzieckiem. Może okazać się, że na przykład dla urodzonego sportowca złym pomysłem będzie wysłanie go na obóz literacki bo zwyczajnie to go nie interesuje.

Jeśli chodzi o dzieciaki wybierające się na kolonie artystyczne to w przeważającej części są to dziewczęta. To one jednak kochają malować, rysować, wycinać i wyklejać. Oczywiście chłopcy są również mile widziani, natomiast z doświadczenia wiemy, że zgłaszają się przeważnie młode damy.

MALUJ Z NAMI!

Programy koloni artystycznych są głównie nastawione na uzewnętrznianie emocji za pomocą sztuki. Niezależnie czy to jest malarstwo, rysunek, śpiew, poezja czy inne dziedziny sztuki. Najważniejsze jest to, że dzieciaki mają możliwość nauczyć się okazywać to co czują właśnie w taki sposób.

Kadra wybierana na kolonie artystyczne to również ludzie posiadający ogromną pasję do sztuki. Zachęcają oni wszystkich uczestników do wspólnych zabaw i ćwiczeń. Potrafią zaangażować do zabawy całą grupę, co jest nie lada wyzwaniem.

Kolonie artystyczne charakteryzują się bardzo napiętym grafikiem jeśli chodzi o program. Organizatorzy tychże kolonii pragną, aby każdy młody człowiek biorący udział w wyjeździe mógł rozwinąć swoje pasje oraz uzyskać wiedzę na nurtujące go tematy.

ŚPIEW TANIEC, PLASTYKA I WIELE INNYCH!

Zatem dzieciaki na koloniach artystycznych mają zajęcia z rysunku, malarstwa, śpiewu, decupage oraz diy. Najlepszą frajdą dla uczestników kolonii artystycznych jest tworzenie „coś z niczego”. Dzieciaki podczas takich zajęć najczęściej dostają nieprzydatne elementy, które miały wylądować na śmietniku i z nich wspólnymi siłami muszą wymyślić coś ciekawego.

Koszt kolonii artystycznych waha się i zależy przede wszystkim od indywidualnego cennika organizatora, natomiast rodzic chcący posłać swoją pociechę na tego typu wakacje powinien się liczyć z kosztami zaczynającymi się od 1700zł.

Polecamy kolonie artystyczne wszystkim dzieciakom. Radzimy jednak, aby osoby chętne dokonywały rezerwacji zdecydowanie wcześniej ponieważ ilość miejsc jest znacznie ograniczona. Życzymy udanych i kreatywnych wakacji na koloniach artystycznych.

Więcej na:

https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/artystyczne/