Czy trudno jest wypożyczyć samochód? Przyglądamy się ofercie kilku chorzowskich punktów wynajmu aut, aby sprawdzić jak wygląda kwestia formalności, a także odpowiedzialności za uszkodzenia. To jest bowiem często kwestią zaporową jeśli chodzi o wypożyczanie pojazdów, ludzie obawiają się mnóstwa formalności, a także problemów z ewentualnymi odszkodowaniami, gdyby przypadkowo uszkodzili wynajęty samochód. Sprawdźmy więc jak to wygląda od kwestii formalnej.

Aby móc wynająć auto, trzeba przede wszystkim mieć ukończone 18 lat i zrobione prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Znajdziemy kilka takich wypożyczalni, które mają pojazdy na kategorię B1, którą można mieć już od 16 roku życia. Niemniej tutaj dochodzi kwestia braku pełnej zdolności do czynności prawnych, ale tym zajmiemy się innym razem. Tak więc pierwsze co musimy zrobić, to sprawdzić gdzie w naszej okolicy jest jakaś wypożyczalnia samochodów. Chorzów nie utrudnia nam zadania, ponieważ punkty wynajmu aut możemy znaleźć niemal co drugą ulicę w mieście. Tak więc gdy już odnajdziemy w sieci stronę, możemy od razu się zarejestrować, podając wszystkie swoje dane osobowe. Warto to zrobić, ponieważ znacznie skróci to formalności na miejscu. Gdy zarejestrujemy się, możemy zarezerwować samochód, który chcemy wypożyczyć. Dzięki temu nie zdarzy się taka sytuacja, że ktoś nas ubiegnie i gdy dotrzemy do placówki okaże się, że pojazdu który chcielibyśmy wziąć już nie ma. Następnie udajemy się w wyznaczonym przez nas czasie na miejsce, by dopełnić formalności i odebrać kluczyki oraz samochód.

Gdy wypełniliśmy formularz rejestracyjny przez sieć, to większą część załatwień mamy z głowy. Pracownik sprawdzi nasz dowód osobisty i prawo jazdy, da kilka przygotowanych już dokumentów do podpisania i to wszystko. Ponieważ dane podaliśmy przez internet, nie będziemy musieli wypełniać wniosku od zera. Taką procedurę umożliwia dzisiaj prawie każda wypożyczalnia samochodów. Chorzów ma praktycznie wszystkie dostępne punkty wynajmu działające w tym systemie. Pozostaje już tylko podpisać zgodę na warunki regulaminu i wpłacić kaucję. Otrzymujemy kluczyki oraz dokumenty od auta do ręki i już możemy wyjeżdżać! Na koniec musimy tylko pamiętać, by przed oddaniem auta uzupełnić paliwo do takiego poziomu, jaki był gdy samochód odbieraliśmy (zazwyczaj pełny bak). Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to wszystko jest zawarte już w cenie wynajmu, więc nawet jeśli uszkodzimy auto z własnej winy, nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami. Niektóre wypożyczalnie wymagają dodatkowej opłaty za pełny pakiet AC, warto więc jeszcze dopytać przed wyjechaniem na ulicę.

Strona docelowa: http://www.wynajmujtanio.pl/wypozyczalnia-samochodow/chorzow

  • strona toyotacarter.chodzen.pl