Właściciele hal i magazynów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w procesie prowadzenia przedsiębiorstwa odgrywa logistyka. Kiedy codziennie ma się do czynienia z przywożeniem,rozładowywaniem i przeładowywaniem towarów różnego typu, docenia się wszelkiego rodzaju ułatwienia, wśród których z pewnością należy wymienić regały magazynowe. Od ich wyboru oraz odpowiedniego rozmieszczenia w dużej mierze zależy funkcjonowanie całej firmy.

Warto pamiętać o tym, że ustawiając regały magazynowe, należy zachować między poszczególnymi ich segmentami odpowiednie odstępy. Dlaczego to takie ważne? Można wymienić kilka głównych powodów. Przede wszystkim, towary umieszczane na półkach nie spędzają na nich zbyt wiele czasu, pudła nie zalegają w halach magazynowych przez długie lata czy miesiące, tylko są błyskawicznie rozpakowywane bądź przepakowywane. Z tego powodu pracownicy magazynu powinni mieć do regału dość łatwy i swobodny dostęp, by mogli bez żadnych przeszkód szybko i sprawnie wykonywać swoją pracę. Poza tym, niejednokrotnie magazynierzy kierujący stosunkowo szerokimi wózkami transportowymi, muszą wjeżdżać między regały magazynowe. Z tego powody należy zadbać o to, by odległości między regałami nie były zbyt małe.

Wybierając regały magazynowe, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, których zaniedbanie może znacząco utrudnić funkcjonowanie całej firmy. Na polskim rynku można zakupić wiele modeli regałów magazynowych, dlatego czasami trudno zorientować się, który ich rodzaj będzie najlepiej odpowiadał potrzebom danego przedsiębiorstwa. Najczęściej regały magazynowe wykonuje się ze stali cynowej, ponieważ jest to materiał bardzo trwały, gwarantujący, że produkt będzie dobrze wykonywał swoją funkcję przez wiele lat. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na wysokość półek. Z całą pewnością najbardziej pożądane są segmenty bardzo wysokie, sięgające niemal do sufitu hali, jednak w takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na stabilność nóg podpierających całą konstrukcję. Im większa wysokość regału, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo, że cała budowla ze wszystkimi umieszczonymi na niej towarami się przewróci. Oczywiście, nie jest to regułą, a raczej wyjątkiem. Mimo to, przed ostatecznym wyborem produktu, warto wykonać pewien test, by upewnić się, że regały magazynowe danego typu na pewno są stabilne.

Przez zakupie regałów istotną kwestią jest także wytrzymałość półek. Trzeba mieć świadomość tego, że regały magazynowe często muszą podtrzymywać towary dużo cięższe niż sama konstrukcja. Z tego powodu warto sprawdzać jest siłę nośną danego modelu.

Nasz regały magazynowe są najlepsze na rynku: http://www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1 Sprawdź sam !