To dobre pytanie. Szczególnie że przecież bardzo dużo Polaków pije na co dzień ten napój. Ile kofeiny jest w kawie? Czy jest ona groźna? Jakie są maksymalne dobowe dawki, jeśli chodzi o ten czarny, popularny napój?

Masz w planach wybrać się na kawę? Sam albo w towarzystwie? Na terenie Katowic działa Kafej. To miejsce bardzo mocno polecane. A to dlatego, że możesz liczyć na wiele walorów. Jakich jednak konkretnie? Pierwsza ważna sprawa jest taka, że Kafej działa od lat. Ma mnóstwo pozytywnych recenzji. Sprawdź Google w tym celu i samodzielnie się o tym przekonasz. Kafej jest z Katowic. Siedziba znajduje się przy ulicy Chorzowskiej 5. Ogólnie stamtąd jest blisko do centrum miasta. Nie jest to jednak ścisłe centrum, co należy wyraźnie wziąć pod uwagę. Dlaczego o tym wspominamy? Kafej zapewnia ciszę i spokój. A dodatkowo o wiele bardziej atrakcyjne warunki finansowe. W porównaniu z podmiotami z centrum Katowic. Co ma jeszcze znaczenie w ramach tego właśnie zagadnienia? Należy wyraźnie zauważyć, że Kafej zapewnia urozmaicone menu. Do kawy możesz zamówić też coś słodkiego itp.

Kawa w Kafej jest wyjątkowo dobra. Wszak wszystkie zainteresowane osoby mogą śmiało zdecydować się na czarne napoje, które są starannie przyrządzane przez profesjonalnych baristów. O czym jeszcze tutaj nie wolno zapominać? Należy wyraźnie zauważyć, że kawa w Kafej jest przyrządzana z wysokiej jakości ziarna. Bardzo dokładnie selekcjonowanego. Kolejna istotna informacja dotyczy zaś nowoczesnych urządzeń. Wszystko jest przygotowywane nowocześnie i profesjonalnie. Należy zwrócić uwagę na zagadnienie, że dużo osób zastanawia się, ile kofeiny jest w kawie… Zaraz dowiesz się odpowiedzi na to pytanie. Wcześniej jednak należy zauważyć, że kawa jest bardzo popularna. Co roku przeciętny Polak wypija średnio 95 litrów tego czarnego napoju. Około 70% naszych rodaków robi to regularnie każdego dnia. Ile kofeiny jest w kawie? To zależy. Od 2 głównych czynników. Przede wszystkim od rodzaju kawy i jakości ziarna. Weźmy na tapet w pierwszej kolejności espresso. Średnio w jednej filiżance tego bardzo popularnego napoju znajduje się około 65 mg tej substancji. Czy to dużo? Zaraz dowiesz się nieco więcej na temat tego zagadnienia.

Sporo osób pije zaś na co dzień kawę parzoną. Jest to tak zwana plujka. W tym przypadku (uwzględniając 250 mililitrów tego napoju) zawartość kofeiny wynosi od 70 mg do nawet wartości dwukrotnie wyższej, czyli 140 mg. Z kolei pracownicy biurowi często sięgają po kawę rozpuszczalną. W tym przypadku zawartość kofeiny (na 220 mililitrów) wynosi od 50 mg do około 80 mg. Jakie są zaś rekomendowane dobowe dawki? To bardzo ważna informacja dla każdego fana tego czarnego napoju. Eksperci uważają, że powinno się spożywać co najwyżej 300 mg kofeiny na dobę. Czyli jeśli lubisz espresso, to 4 filiżanki jeszcze są ok, ale 5 to już przesada. Warto o tym pamiętać, aby po prostu nie szkodzić swojemu zdrowiu. Należy zaznaczyć, że sporo cennych faktów na temat tego zagadnienia zostało poruszonych w artykule znajdującym się na stronie https://kafej.pl/ile-kofeiny-znajduje-sie-w-kawie/.