buty-bhp-lato

Dobór odpowiedniego obuwia bhp nie jest prosty, gdyż musi spełniać wiele wymogów i być wygodnym. W tym artykule prezentujemy krótki poradnik dotyczący wyboru takiego obuwia na lato, które połączy wymogi bezpieczeństwa oraz pożądany komfort.

 

Jakie powinny być buty robocze na lato?

Niezależnie od pory roku — w tym w lecie buty robocze powinny być wygodne, bezpieczne i komfortowe. Takie zestawienie ułatwi znacznie pracę i minimalizuje ryzyko wypadku. Rynek oferuje bardzo wiele modeli butów do pracy. W zależności od profesji mogą być one zamknięte, otwarte lub posiadać różną konfigurację. Parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę to rozmiar, materiał wykonania, grubość podeszwy, wzmocnienie noska i budowa. To uniwersalne wartości, które dobiera się zależnie od wykonywanego zawodu.

Na co zwraca przy wybieraniu butów bhp na lato ?

Wiedząc już, co powinny zawierać w sobie takie buty, trzeba w kolejnym kroku przyjrzeć się funkcjonalności, która będzie dawała komfort w ciepłe dni. Zadanie jest tym trudniejsze, gdyż zazwyczaj trudno pogodzić wszystkie wyżej wymienione cechy dobrego obuwia roboczego z przewiewność i lekkością, jaką przyda się w lecie. Na szczęście producenci pomyśleli i o tej kwestii oferując wiele rozwiązań.

Pierwszym wyborem powinna być decyzja czy potrzebujemy butów roboczych spełniających standardy BHP, czy do pracy wystarczy zwykłe obuwie. W przypadku konieczności zakupu obuwia BHP warto wybrać klapki lub zamknięte buty z licznymi otworami. W ten sposób noga nie będzie szczelnie zamknięta, a zostaną spełnione wymogi bezpieczeństwa. Jeśli nie potrzebujemy butów BHP do pracy w lecie, mogą posłużyć nam trampki, obuwie sportowe czy klapki. Buty takie powinny być jednak proste i gwarantować stabilność oraz wygodę.

 

Wybór odpowiedniego obuwia roboczego na lato nie jest prosty, ale przykładając do niego uwagę, możemy zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo. Duży wybór powoduje, że można znaleźć odpowiednio lekkie i przewiewne buty na płaskiej podeszwie, które doskonale sprawdzą się przy wykonywaniu obowiązków pracowniczych.