Bezpieczeństwo oraz komfort podróży do najważniejsze kwestie podczas poruszania się samochodem. W większości samochodów osobowych można już znaleźć systemy mocowań, tak zwane isofixy pozwalające na przymocowanie w trwały i stabilny sposób fotelika samochodowego. Sam montaż fotelika samochodowego z isofix nie sprawia żadnych trudności. Na rynku foteliki samochodowe zostały starannie wyselekcjonowane, dzięki czemu w sklepach klienci znajdą produkty, które przeszły odpowiednie testy i są w stu procentach zgodne ze wszystkimi obowiązującymi normami.

Prawidłowy montaż fotelika samochodowego z isofix

Zastanawiając się nad odpowiednim systemem mocowania fotelików samochodowych trzeba zdać sobie sprawę z tego, czym jest isofix. W trosce o jak największe bezpieczeństwo dzieci oraz komfort rodzica dzisiaj w praktycznie każdym samochodzie osobowym znaleźć można system isofix. Widać po tym, jak producenci dbają o swoich potencjalnych klientów, czyli właścicieli samochodów. Specjalne otwory w fotelikach samochodowych oraz kształt pozwala na mocowanie pasów w jak najbardziej komfortowy sposób. W końcu dziecko musi czuć się swobodnie. Pasy nie mogą uwierać i być za ciasne, podobnie jak nie mogą zwisać swobodnie na ciele dziecka.

Producenci oferujący foteliki samochodowe z isofixem

Producentów fotelików samochodowych jest sporo. Najbardziej znani mogą pozwolić sobie na ceny na o wiele wyższym poziomie niż ci, którzy dopiero raczkują na rynku i zdobywają zaufanie klientów – rodziców. Wybór fotelika samochodowego z isofix, które zostały zaprojektowane z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach jest trudny. Jednak przeglądając ofertę producentów fotelików samochodowych można spotkać się także z akcesoriami umożliwiającymi bezproblemowe przenoszenie fotelika samochodowego, czy też akcesoria samochodowe oraz same systemy podłączeń pozwalalące w ogóle na montaż fotelika.

Modele fotelików samochodowych są różne. Rodzice powinni je wybierać zgodnie z wiekiem oraz wagą swojej pociechy. Dlatego trudno jest wybrać jeden uniwersalny model fotelika samochodowego. Trzeba je raz na kilka lat zmieniać tak, aby pasowały jak najbardziej do aktualnego wieku dziecka.

Wiek dziecka, a fotelik samochodowy

Jest wiele teorii mówiących o tym, w jaki sposób mierzyć fotelik samochodowy pod kątem wzrostu dziecka. W dzisiejszych czasach można jednak dla uproszczenia spotkać foteliki samochodowe, które są uniwersalne. To znaczy dopasowane są do każdego dziecka. Spełniają najwyższe wymogi zarówno rodziców, którzy nie chcą kupować co rok nowego produktu, ale także dla dzieci, którzy wiedzą już, w którym fotelik jest im wygodniej. W trosce o największe bezpieczeństwo swojej pociechy warto jest sprawdzić w sklepie jeszcze przed zakupem, czy fotelik będzie odpowiedni. Najcześciej w instrukcji można znaleźć wszystkie wymagana informacje. Producenci dbają o to, aby kierowcy byli dobrze poinformowani jeszcze przed zakupem, ale także zaraz po, aby móc zainstalować fotelik samochodowy raz a dobrze, na stałe.

Wybór fotelika: Dowiedz się więcej https://www.dzieciecemarzenia.pl/blog/foteliki-isofix-dlaczego-warto-postawic/