Dokładność detali produkowanych przez przedsiębiorstwa jest jedną z najważniejszych cech, które mają znaczny wpływ na jakość końcowych produktów. niezależnie czy chodzi o części samolotowe czy nogi od stołu. Dokładność wykonania tych prac to wielki wkład frezarek, które od dziesięcioleci pracują na najwyższych obrotach w najlepszych firmach produkcyjnych Europy i świata. Także szybkość produkcji znacznie się poprawiła od tamtego czasu, więc dziś można mówić już o masowej produkcji detali, których jakość liczy się w mikronach.

Czujniki potrafią wychwycić najmniejszy element. Dzięki temu także śląsk ma swoich pupili, którzy tworzą na zamówienie lub dla siebie samych detale na miarę sukcesu. Frezowanie to dla wielu być albo nie być w swoich branżach. A pracownicy zacierają ręce, gdyż wykwalifikowana kadra ma się przy maszynach CNC jak pączki w maśle.

To zarówno od operatorów, jak i projektantów zależy końcowy sukces każdego przedsięwzięcia. Gdy operator produkuje wiele bubli to znaczy, że najwyższy czas na dokładne szkolenie, które pomoże mu osiągnąć maksimum na jednych z bardziej wymagających maszynach w kraju. Wiele z nich jest wielce skomputeryzowanych i czasy gdy mierzono wszystko ręcznie już dawno za nami, ale praca wciąż wymaga doskonałej kondycji fizycznej, bez której ani rusz w tym zawodzie. Śląsk i jego mieszkańcy dawno są już zahartowani, a sile ich mięśni niczego nie brakuje. Wielu jednak czeka na swoją szansę przy maszynie, na której się szkolili przez lata na praktykach technicznych, bo pęd gospodarczy nie działa tak szybko jak ich szkolne zadania.

Osiągając dokładność co do kilku mikronów można stworzyć niemal wszystko. Maszyny CNC pozwalają także na tworzenie niemal we wszystkich dostępnych materiałach na rynku, co jest ich niewyobrażalnym sukcesem. Różnorodność ich zastosowania to najlepszy przykład jak cennym nabytkiem mogą być w każdej firmie, która pokusi się o wydanie setek tysięcy, a może i milionów złotych na ich zakup. Frezowanie to nie pierwszyzna, ale na pewno będzie budować i wspierać gospodarkę przez kolejne dziesięciolecia, a skomputeryzowane maszyny być może same będą już się ładować i wyładowywać. Szkoda by tylko było gdyby operatorzy potracili swe stanowiska, gdyż dziś wiele od nich zależy i mają bardzo odpowiedzialną pracę, za którą otrzymują doskonałe pensje.

Inwestycje w szkolenia kadr to chyba najlepiej wydane pieniądze, jakie przedsiębiorca może przeznaczyć na rozwój. Inwestycje w operatorów i projektantów na pewno się opłacą.

Przetestuj frezowanie na Śląsku – http://www.elbig.com.pl/pages/frezowanie-tworzyw-sztucznych.php ! Zapraszamy