Samochody marki BMW są w naszym kraju wyjątkowo popularne. Tak jest z resztą nie tylko u nas, ale również w innych krajach Europy i Azji, a także za oceanem. Dziś sprawdzimy co się kryje za tak dużą popularnością bawarskiego producenta i jego pojazdów osobowych, oraz postaramy się dowiedzieć od kilku kierowców co ich właśnie skłoniło do zakupu samochodu tej marki.
Z czym kojarzy nam się marka BMW? Pierwsze co każdy człowiek pomyśli, to zapewne będą samochody luksusowe, drogie, klasy premium. Czy rzeczywiście tak jest? Wiadomo, że marka ta uchodzi za nietuzinkową, ale z drugiej strony możemy dziś kupić samochód w bardzo dobrym stanie, za bardzo przyzwoite pieniądze. Można więc powiedzieć, że mimo iż owszem BMW ciągle jest postrzegane jako synonim luksusu, to nie jest już czymś dostępnym tylko dla wyjątkowo bogatych. Niemal każdy średniozamożny Polak może bowiem bez problemu pozwolić sobie na takie auto, oczywiście z rynku wtórnego. Tu właśnie można upatrywać pierwszego powodu tak dużej popularności marki. Jest nią pewien rodzaj luksusu, dostępny jednak niemal dla każdego. Kolejna sprawa to sama sylwetka tych aut. Nie da się ukryć, że producent bardzo się postarał, by jego auta wyróżniały się z tłumu na drodze. Sylwetka jest nieco sportowa, nieco agresywna, nieco zadziorna. Można powiedzieć, że to co tygryski lubią najbardziej. Dlatego właśnie BMW tak bardzo pociąga zwłaszcza młodych chłopaków, którzy marzą o swoim pierwszym aucie, jednak ich zazwyczaj jeszcze na takie nie stać. Jednak marzenie z nastoletniej młodości towarzyszy im przez kolejne lata życia, aż wreszcie przychodzi czas gdy mogą je spełnić, a wtedy nie wahają się by kupić sobie swoją wymarzoną, upragnioną „Bawarkę”.
Kolejna sprawa, która przydaje popularności bawarskim samochodom, to wysoka moc silników. Idealnie komponuje się ona z wspomnianą agresywną, sportową sylwetką. Co prawda większość modeli BMW nie jest projektowana z myślą o udziale w jakichś wyścigach czy zawodach, ale jednak fakt jest faktem. Posiadanie mocnej jednostki napędowej pod maską może niejedną osobę skłonić do zakupu takiego samochodu. W końcu każdy z nas lubi poczuć ten dreszczyk adrenaliny w czasie jazdy, choćby raz na jakiś czas, gdy monotonia codziennego toczenia się z prędkościami pieszego w miejskich korkach zaczyna być dla nas dojmującą. Nie da się ukryć, że wpisuje się to również w marzenia młodych mężczyzn, którzy chcą mieć szybki i dynamiczny samochód. Silniki są więc kolejną istotną kwestią, która dodaje popularności marce BMW. Ostatecznie napęd na tylną oś. W połączeniu z mocnymi silnikami, stwarza to idealne warunki do jazdy w poślizgach kontrolowanych, popularnie nazywanych driftem, czego każdy miłośnik motoryzacji z pewnością chciałby choć raz w życiu spróbować.
Jest bardzo wiele powodów, które spowodowały że BMW osiągnęło tak dużą popularność. Komfort, luksus, sportowe zacięcie, mocne silniki to tylko jedne z bardzo wielu aspektów. Trzeba producentowi przyznać, że umiał trafić w sedno i dać miłośnikom motoryzacji, a także luksusowych aut właśnie to, czego najbardziej pragnęli.

Jeśli jesteś zainteresowany tą marką samochodów to zachęcamy do odwiedzenia także tych stron:

http://gdansk.bawariamotors.pl/sprzedaz/samochody-od-zaraz

http://gdansk.bawariamotors.pl/kontakt/dzial-czesci

http://gdansk.bawariamotors.pl/czesci/promocje